Szerokie zastosowanie płyt laminowanych

Można je znaleźć w zdecydowanej większości sklepów laminowanych, a także zamówić docięcie na odpowiedni wymiar. O czym mowa? Oczywiście o płytach laminowanych, które posiadają szerokie zastosowanie.

 

Czym jest płyta laminowana?

Krótko mówiąc, płyta laminowana to nic innego, jak płyty wiórowe, bądź MDF, które są wykończone ozdobną powłoką oraz pokryte laminatem. W ten sposób charakteryzują się odpornością na uszkodzenia, działanie wody, a nawet promieni słonecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest również estetyczny wygląd, za który odpowiada oczywiście wspomniana już warstwa dekoracyjna. Płyty laminowane przybierają różne kolory, formy, desenie, a nawet faktury, dlatego też ich asortyment jest bardzo szeroki.

Płyty laminowane są dostępne w wielu jednolitych barwach, które doskonale imitują między innymi naturalny surowiec, jakim jest drewno, bądź też różne palety barw – od pastelowych po mocno nasycone, żywe kolory.

 

Zastosowanie płyt laminowanych

Płyta laminowana znajduje swoje zastosowanie w głównej mierze w meblarstwie. Wykorzystuje się je do produkcji mebli pokojowych, łazienkowych, a nawet kuchennych. Nadają one meblom oryginalnego wyglądu. Co więcej, niektóry z płyt pokrytych laminatem świetnie sprawdzają się w produkcji blatów do kuchni, bądź łazienek. Nie każdy również ma świadomość, że płyty tego typu są stosowane do – między innymi – dekoracji ścian, na przykład w kuchni lub przedpokoju.