Meble ogrodowe – z jakiego materiału?

Każdy posiadacz ogrodu z pewnością chce urządzić go tak, aby można było wygodnie się rozsiąść i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Jakie meble do ogrodu wybrać? Wybór jest bardzo duży, najważniejsze jest to, jaki materiał wybierzemy.

fotel do ogrodu z poduszką

Na rynku dostępne są meble ogrodowe w różnych formach, można zdecydować się na przykład na fotele ogrodowe wykonane z metalu, drewna, wikliny czy rattanu. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiał jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i czy meble podczas składowania się nie zniszczą na przykład ze względu na wilgoć. Najtrwalsze będą meble z technorattanu, który jest jednak dość kosztowny. Jest to jednak inwestycja na lata i warto się na nie zdecydować, jeżeli mamy większy budżet. Fotele ogrodowe z metalu również wytrzymają wiele, jednak w tym wypadku najlepiej dokupić miękkie poduszki-siedziska, ponieważ może być niewygodnie. Z kolei fotele ogrodowe z wikliny czy rattanu będą prezentować się ładnie, ale mogą okazać się mało praktyczne i trzeba za wszelką cenę chronić je przed deszczem i wilgocią.

Meble ogrodowe to ważna sprawa i nie warto kupować pierwszego lepszego zestawu, czy decydować się na najtańszą opcję, ponieważ jest to inwestycja na lata.