Renowacja mebli – nogi do stołu

Renowacja mebli z każdym rokiem zyskuje na popularności. Wiele osób coraz chętniej na własną rękę odnawia meble, zamiast je wyrzucać i kupować nowe produkty. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane zajęcie. Do osiągnięcia sukcesu wystarczy trochę pomysłowości, odpowiednie materiały oraz odrobina czasu. W jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z renowacją mebli?

nogidostoluRenowacja stołu kuchennego

Prosty stół kuchenny jest jednym z wdzięczniejszych mebli do odnawiania, zwłaszcza jeżeli nie posiada żadnych zdobień, nad którymi trzeba by się pochylić ze szczególną uwagą. W pierwszej kolejności należy zdecydować się, jaki kolor ma mieć stół. Do malowania mebli kuchennych dostępne są specjalistyczne farby. Trzeba zaopatrzyć się również w folię malarską oraz wałek lub pędzel i papier ścierny do zdarcia obecnej warstwy farby. Gdy już cały osprzęt będzie skompletowany wówczas można zabrać się do pracy.

Szczegóły mają znaczenie

Prócz zmiany koloru stołu można pokusić się o jego odświeżenie również poprzez wymianę nóg do stołu. Nogi do stołu to jeden z ważniejszych elementów, które nadają meblowi odpowiedni charakter nawet wówczas, gdy ten przykryty jest obrusem czy serwetą. Ciekawy efekt daje wymiana prostych nóg od stołu na drewniane, ręcznie rzeźbione nogi z motywami kwiatowymi, przykład znajdziemy na Belmeb. Takie elementy dostępne są zarówno w sieciach sklepowych jak i można złożyć na nie indywidualne zamówienie u stolarza czy rzeźbiarza.