Blaty drewniane znakiem prestiżu

Urządzanie każdego pomieszczenia powinno uwzględniać efekt, jaki zamierzamy osiągnąć. Każde wnętrze ma swoje przeznaczenie i pragniemy żeby tworzyło klimat, w którym się dobrze czujemy. Blaty drewniane są chyba najpopularniejszym elementem ozdobnym kuchni, które spełnia także funkcję użytkową. Dlaczego tak często wybieramy blaty wykonane z drewna? Materiał ten ma kilka zalet, którymi przyciąga klientów.

Najważniejszą cechą, jaką wyróżniają się blaty kuchenne jest ich elegancki i atrakcyjny wygląd. Gramatura drewna od zawsze nam się podobała i budziła pozytywny klimat. Drewno kojarzy się z poczuciem prestiżu, elegancji, dobrego smaku i osiągniętego sukcesu. Wnętrze zdobione elementami drewnianymi nabiera uroku, który kojarzy nam się z korzeniami, czyli powrotem do natury. Blaty drewniane stanowią swoisty rustykalny powiew w naszej kuchni, która nabiera tego cudownego uroku płynącego z poczucia obcowania z naturą.

Drewno to także materiał wytrzymały, który może służyć przez długie lata. Blaty drewniane do kuchni są specjalnie impregnowane, dzięki czemu odporne są na działanie wilgoci czy wysokich temperatur, czynników tak oczywistych dla pomieszczenia kuchennego. Są one również łatwe w utrzymaniu. Odpowiednia impregnacja chroni drewno przed przyjmowaniem tłustych plam, które nie wnikają w jego gramaturę. Natomiast pielęgnacja blatu i mycie zwykłych zabrudzeń jest wyjątkowo proste. Wystarczy użyć szmatki z wodą lub płynu do pielęgnacji drewna.