Rodzaje i sposób montażu prowadnic do szuflad

Wybierając porządne prowadnice do szuflad należy dokładnie zastanowić się do jakiego rodzaju mebli będą one zamontowane. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy między innymi prowadnice rolkowe, które są najczęściej wybieranie ze względu na niesamowitą łatwość montażu i oczywiście bardzo przystępną cenę. Największym minusem rolkowych prowadnic jest niestety stosunkowo niewielki udźwig, dlatego też nie przy wszystkich szufladach będzie można skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Kulkowe prowadnice do szuflad

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także kulkowe prowadnice do szuflad, które możemy stosować śmiało praktycznie we wszystkich meblach ponieważ charakteryzują się one dużym udźwigiem. Najlepsze jakościowo prowadnice kulkowe mogą nam zapewnić udźwig nawet do 50 kg. Producenci oferują nam prowadnice kulkowe z pełnym i częściowym wysuwem. Warto zainwestować przede wszystkim w te modele, które posiadają specjalne funkcje cichego i delikatnego domyku. Nowością są prowadnice „push to open”, które posiadają specjalne mechanizmy wspomagające otwieranie.

Montaż prowadnic

Jeżeli chcemy wyeksponować i co najważniejsze podkreślić piękno drewnianych boków naszych szuflad, to warto zainwestować w prowadnice dolnego montażu. Dzięki niewidocznym mocowaniom nasze szuflady prezentować będą się naprawdę bardzo okazale. Warto inwestować w prowadnice do szuflad, które wyprodukowane zostały przez renomowane firmy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że będą nam bezawaryjnie działać przez wiele długich lat użytkowania.